LEARN TO START INSTITUTE - The StarUp Studio

LEARN TO START

Geleceği Farklılaştıran Programı Keşfedin

Neredeyse bir göz açıp kapama hızında yeni bir çağa adım attığımız bu günlerde, Learn To Start ( LTS) öğrencilerine ve takımlarına güçlü bir farklılaştıran araç sunmak isteyen eğitim kurumları ve girişim organizasyonlarının hizmetine sunulmuş  yeni bir girişimciliğe hazırlık ve geliştirme modelidir.

2014’ten günümüze hiç yorulmadan çalışan “The Start Up Studio”, derin araştırma ve sürekli kontrol çalışmaları ile yeni modelini hayata geçirdi. LTS, artık günümüzde insanların, girişimcilerin, marka yaratmak isteyenlerin nasıl öğrendiği üzerine kurulu modeli ile Türkiyede.

SÖZÜMÜZ

Güçlendirme, Performans, İyi Olma Hali üzerine kurulu yıkıcı bir eğitim modeli sunmak

GÜÇLENDİRME

Kendini tanımak, güçlü bireyler olmanın anahtarıdır. İşte bu nedenle Startup Stüdyo herşey bir hikaye ile başlar.

İnsanlara,kendilerini keşfetmeleri ,sürekli olarak çevrelendikleri sosyal medya ve online bombardımanın altından kalkabilmeleri için yardım etmeliyiz. ancak böylelikle gerçek potansiyellerini bularak, kendi hikayelerini anlatmaya başlayacaklardır.

PERFORMANS

Herkesin kendi tutkuları ve ilgilerine dayalı gerçek yaşam çıktılarına sahip olabilmeleri için çalışıyoruz. Başarı ölçümlerimiz geleneksel ölçme sisteminden farklı olarak 21. yüzyıl pazarının önemsediği sürdürülebilirlik, karlılık ve etkililik üzerine kurulmuştur.

İYİ OLMA HALİ

Startup Stüdyo olarak , insanın farkında olmakla birlikte ortaya çıkan anlam bulma arayışına cevap vermek adına öğretmen yaklaşımlarında güvene dayalı güçlü mentörlükler ve güçlü öğrenme ortamlarına ihtiyaç duyulduğunu biliyoruz.

21.YÜZYIL PAZARI İÇİN UÇTAN UCA ÇÖZÜM

NEDEN?    

Tahmin edilmesi güç iç ve dış ortamlarda, sürdürülebilir, karlı ve etkili çıktılar elde edebilmesi için kişilerin öğrenme yollarını değiştirmesinin önemine inanır Startup Stüdyo.

NASIL?     

Pazardaki güçlü ortaklarımıza erişim ayrıcalığımızı da kullanarak LTS platformu adını verdiğimiz öğrenme eko- sistemimize giren her kullanıcı için bir destek ve rehberlik modeli hazırladık.

Startup Stüdyo, eğitim anlayışını  21.yüzyıl pazarının talepleri ile bir araya getiren bir çözüm şirketidir. Tüm kullanıcılarımız LTS platformuna eriştiği andan itibaren pazarın güçlü kaynaklarına da erişim sağlar. Öğrenme Platformu içinde bulunan bu şirketlerin birer temsilcisi, ihtiyaç duyulduğu zamanlarda  katılımcılarla eşleştirilmekte ve LTS Topluluğunu oluşturmaktadır.

Yaşam İçin Öğrenme Modeli Platformu

Katılımcılar, gerçek dünyanın uzmanlarından çözüm önerilerine ilişkin sürekli ve düzenli olarak  geri bildirim alarak hızlı başarısızlık (ki başarıya ulaşmanın yoludur) aşamasını deneyimler.  

Katılımcılar, hizmet olarak yazılım sağlayıcısı uzmanlara erişirek düşük maliyetli ya da maliyetsiz hizmetlere, girişimci pazarına ve orta ölçekli müşterilere kolayca ulaşabilirler.

Katılımcılar,finansal uzmanlara ve erken dönem sermaye piyasasına erişebilirler.

 

GLOBAL AMBASSADORS 

Pazarın Global elçileri ile birlikte çalışmak fırsatı sunulur tüm katılımcılara.

MODELİN ADIMLARI

 1. ADIM: ÖĞREN

Katılımcılar, modeli yaşamlarına nasıl sokacaklarını öğrenirler ve sertifikalandırıldıktan sonra ustalık derecelerine göre yapılandırılmış öğrenme platformumuzda  oluşturdukları her işi gerçek dünyaya taşırlar.

 1. ADIM: BAŞLAT

 Sertifikalı LTS mezunlarımız geniş teknoloji ağımızı kullanarak gerçek dünyada kendi gelişimlerini sağlayabilirler.

 1. ADIM: YAŞAM

Öğrenmeyi daha iyi bir yaşam için hedef kılmak önemlidir. Katılımcıların yaşam boyu öğrenenler olarak  güçlenme,performans ve farkındalıkla  iyi olma halini sürdürebilmeleri hedeflenir.

TEKNOLOJİMİZ

Ustalık Deneyimi – E-Öğrenme Platformu

NASIL ÇALIŞIR?

Startup Stüdyo’nun “Learn to Start” çözümü kitle pazarı için değildir. LTS, öğrencilerini ve takımlarının öğrenmelerini  online deneyimle sağlamayı hedefleyen  okullar, liseler, üniversiteler ve profesyonel kuruluşlar için tasarlanmıştır.

Eşsiz Öğrenme Toplulukları ve E-Öğrenme Platformumuz

E-Öğrenme Platformumuz bu alanda bir ilktir. Müfredatımız keskin çizgilerle belirlenmiş ve çeşitlendirilmiş teknolojilerle desteklenmiştir.

E-Öğrenme Platformuna Hoşgeldiniz

DERSİM

Katılımcılar derslere başladıkları andan itibaren girişimcilik – “startup” içerikleri ve eğitimleri ile karşılaşacaklar. Gerek videolu, gerekse ders notları şeklinde erişecekleri eğitimler öğrencileri LTS ekosistemine hazır hale getirecektir.

GÜNLÜĞÜM

Öğrenciler, sanal günlükleri aracılığıyla deneyimlerini ve yansıtmalarını paylaşabilecek ve kendi kişisel gelişimlerini takip edebileceklerdir. Bu yolla kendilerini fark etme ve inşa etme yolculuğu başlayacaktır.

PORTFOLYOM

Öğrenciler, güçlendirme, performans ve iyi olma hallerine dair çıktılarını yerleştirebilecekleri bir sanal portfolyoya sahip olacaklar. Portfolyoları sayesinde öğrenciler kendi markalarını oluşturabilecek ve dış kaynaklardan alacakları geri bildirimlerle markalarını geliştirme fırsatı bulabileceklerdir.

STARTUP CANLI

Öğrenciler webinarlar ve uzmanlık dersleri yayınlarına katılma fırsatlarını bu alanda değerlendireceklerdir.

DERSLERİN ÖTESİNDE

Öğrenciler, STARTUP STÜDYO VE LTS KURUCUSU – CEO’su  ile bir araya gelebilecek ve ustalık derslerini bire bir, webinarlar ve canlı derslerle bizzat kendisinden alacaklardır.

Bu Sizin Yolculuğunuz

Seviye 1.  

1.AY: Kendinizi ve Girişimciliği Anlamak

Girişimcilik bir zihniyet meselesidir.( A Mindset) İlk ay kendinizi bir girişimci olarak yapılandırmanıza yarayan eğitimlerle karşılaşacaksınız. Bu ay içinde değerlerinizi,amacınızı,beceri setlerinizi yansıttığınız dijital portfolyonuzu yaratacaksınız.  Sİz kimsiniz ve dış dünya sizi nasıl görmeli ve tanımalı? Profesyonel kimlik çalışmalarınızı yaptığınız ay olacak ilk ayınız.

Seviye 2.

2.Ay: “Learn To Start” Modelini Anlamak:

LTS çoklu seçeneklere ve alanlara sahip bir platformdur. Bu ay platform kullanımını tamamen deneyimleyeceğiniz bir ay olacaktır. Girişimcilik sizinle başlar. Kendinizi anladığınız birinci ay sonunda artık kendinizi anlatacağınız “Ben Kimim?” dijital  videosunu çekme zamanı gelmiştir. Gelecekteki ortaklarınıza ve dış dünyaya kendinizi, profesyonel sizi anlatacak videonuz ile ilgili çalışmalar yapacağınız aydır bu ay. Takımınızı bulacak ve mentörleriniz ile eşleşeceksiniz.

Seviye 3.

3.Ay: Öğrenme Basamağı

Girişiminizi – ( Startrup) kurma zamanı geldi. Çözülmeye değer sorunları araştırmaya başlayacaksınız bu ay. Hipotezinizi oluşturduktan sonra sorununuzun bulunduğu tüm alanları, sektörleri araştırmaya başlayacaksınız.

4.Ay: Geliştirme Süreci (Bölüm 1)

Başarılı Girişimci bilginin tüketicisidir; sektörü iyi tanır ve sektör davranışlarını yakından takip eder.  Şimdi, öne sürdüğünüz problemin çözüm önerilerini sıralamaya başlayabilirsiniz. Elbette, önerilerinizin etkisini ölçmek için sorularınızı doğrudan pazara sormanız gerekmektedir. Bu aşama sizin pazar buluşmalarınızı gerçekleştireceğiniz ay olacaktır.

5.Ay: Geliştirme Süreci (Bölüm 2)

Nihai iş modelinizi oluşturacağınız dönemdir. Fikirlerin gerçeğe dönüşme süreci başlayacaktır. İş planınızı bu aşamada yazacaksınız.

6.Ay: MARKA Basamağı (Bölüm 1)

Markanızı sizi yansıtan tüm yönleri ile oluşturma basamağındasınız. Oluşturduğunuz markanın pazarda nasıl bir yankı bulacağını değerlendirme ayıdır bu ay. Marka tasarımı ve araçlarının oluşturulması süreci başlar.

7.Ay: MARKA Basamağı (Bölüm 2)

Markanız şekillenmeye başladı. Şimdi pazarın sularını test edelim. Markanız için demografik bilgiler ve odak gruplar oluşturmanın zamanı geldi. Sonrasında daha da fazla araştırma . Bu aşamada en çok ihtiyacınız olan bolca geri bildirim.

8.Ay: BAŞLA (Bölüm 1)

Şimdi iç çerçeveyi çizme zamanı. Amaç ve hedeflerinizin somutlaştırılma basamağındasınız. Çözümünüzü parçalara bölecek ve planınızın sürdürülebilirliğini ölçeceksiniz. Hareket planınız bu basamakta ortaya çıkıyor.

9.AY: Başla (Bölüm 2)

Learn to Start modelinin ölçüm araçlarını kullanarak hareket planınızı ve iş modelinizi ölçtüğünüz basamaktasınız.

10.AY: Başla  (Bölüm  3)

Şimdi finansmanla ve karlılıkla ilgilenme zamanı.

11.Ay: Başla (Bölüm 4)

LTS sürecinizin finalini gerçekleştireceksiniz. Markanızın tanıtımı için özet yazma ve videosunu çekme zamanı.

12.Ay: Başla ( Bölüm 5)

Her değerli proje yansıtma ile tamamlanmalıdır. Tüm süreçlerinizi tek tek değerlendireceğiniz aşamadasınız.  İlk çekilen “Ben Kimim?” videosuna dönüp yeniden değerlendirme zamanı çünkü kimlik algınızın değişmiş olması ihtimali çok kuvvetli artık.

Girişiminiz Kutlama Basamağındasınız.

Alacağınız Cesaretlendirme ve Yönlendirme Eğitimleri ( KURSLAR)

Yolculuğunuz boyunca alacağınız kurlar listesine aşağıdaki görseller ile ulaşabilirsiniz.

 • Taking a New Perspective
  Understanding a broader perspective as you look at who you are in the world.
 • Understanding Risk
  Understanding what it it really means and why you must overcome the fear of it.
 • Rethinking Time
  Understanding that time is not a linear concept.

  From Nothing to Demand
  Understanding the reality of execution.
 • Give Yourself a Break
  Understanding the power of time and patience.
 • Understanding Story & Failure
  Understanding that you must be seen, and that failure is the key to success.

  Happiness is Over-Rated
  Understanding the difference between happiness and wellness.
 • The Myth of Innovation
  Understanding the real meaning of innovation compared to ideation.
 • Relationships Are Key
  Understanding that it all begins with people.

GARY CONROY

KURUCUMUZLA TANIŞIN 

We live in a time when one idea can change the world, but the truth is that people are not getting  access to the kind of learning that will prepare their mindsets for a 21st-century marketplace.  Developing future-proofed people must involve moving away from the more traditional and  academic systems of 20th-century education into a new and innovative model that is based on  real-world skill-building and mindset development.

The Startup Studio was founded by Gary Conroy, an Irish-American serial entrepreneur. With over  25 years of experience building companies and providing consultancy in the markets, he has  brought a solution to the world that is rooted in care and compassion. His mission is simple – to  bring real and sustainable change to education. To deliver on that mission, The Startup Studio has  worked diligently and invested considerably and sensibly to ensure its value proposition is always  realized. 

“We must provide people the opportunity to become independent and autonomous actors in  the world where they can align their goals directly with their passions and interests. We must  help students deal with the high degree of fear and anxiety they are currently experiencing and  instead, bring them a platform that will empower them to take risks. At The Startup Studio we believe that there is no greater discipline by which  to deliver these skills than one founded in entrepreneurship.” 

The Startup Studio has created a curriculum like nothing ever seen before.  Our trademarked platform is called Learn to Start (LTS). Using this platform,  we bring a new and disruptive force to education and enterprise that  allows every person, regardless of their age, area of study, or profession, the opportunity to experience the entrepreneur’s journey so as to build the best version of themselves as they do. In the end, we are the world’s only platform truly capable of bringing people empowerment, performance, and wellness, all built on the foundation of the real world of American entrepreneurship.

DENEME SÜRÜŞÜNE HAZIR MISINIZ?

1. Gidiniz: https://demo.learntostart.com

2.Giriş yapın: demo@learntostart.com

     Şifre için LEGOnimbus yetkilisine ulaşın.

( destek@legonimbus.com.tr

3.Keyifli Gezintiler

* Deneme şifreleri 2 haftada 1 değişir.