PINOO NEDİR?

Pinoo ürünleri kodlama, robotik, maker ve teknolojiye meraklı 7-77 yaş arası bireylerin, akıllarındaki kodlama ve elektronik, robotik aksam gerektiren projeleri hızlı ve kolayca prototiplemesi için geliştirilmiş kontrol kartı, sensör, motor ve modül ailesidir. Pinoolar bağlantı kolaylığı, blok ve metin tabanlı kodlama özelliği, geniş sensör ve modül çeşitliliği, eğitim ve proje videoları, sınıflandırılmış müfredat, eğitmen eğitimleri, kullanıcı odaklı garanti ve destek ile çocuklar, gençler, teknoloji meraklısı büyükler, öğretmenler ve aileler için vazgeçilmez bir materyaldir.

Pinoo’nun Amacı Nedir?

Pinoo’nun amacı özellikle çocukların, gençlerin ve öğretmenlerin rahatlıkla proje tasarlayıp kodlayabilmesine ve asıl olarak problem çözme, yaratıcılık, girişimcilik ve tasarım odaklı düşünme yönlerinin gelişmesine katkı sağlamaktır. Sensör çeşitliliği hayal gücünün sınırlarını genişletecek projeler yapılmasına destek verir. Jumper kablolar yerine tek bir kablo ile giriş seçeneği sensör, modül ve motor bağlantılarını kolaylaştırır. Kendi arayüzü ile kodlanabilmesinin yanında mBlock ve Arduino IDE sürümleri ile uyumlu bir eğitim materyalidir.

Pinoo ile Neler Yapılabilir?

Çocuklar Pinoo ile kendi gece lambasını üretebilir ya da ayakkabılarını silmek için bir ayakkabı silecek sistemi yapabilirler. Joy stick modülü ile günlük yaşamımızda sıklıkla kullandığımız oyun konsollarını üretebilirler. Çiçeklerini sulamak için bir akıllı saksı projesi, mesafe sensörü ile günlük yaşamımızda sıklıkla kullandığımız bariyer sistemini üretebilirler. Kendi uzaktan kumandalı araçlarını yapabilir, odalarına kapı zili sistemi veya bir alarm sistemi kurabilirler. Lcd ekran modülü ile akıllı tabela sistemi, eğim ve darbe sensörü ile deprem simülasyon sistemlerini tasarlayabilirler. Ortamın nem miktarını ve sıcaklığını ölçen kendi termometrelerini geliştirebilirler. Çocuklar Pinoo ile bu projeleri ve çok daha fazlasını rahatlıkla tasarlayıp kodlayabilirler. 

Aileler Neden Pinoo Almalı?

Her çocuk yaratıcıdır ve her çocuk keşfetmeyi sonrasında da keşfedilmeyi bekler. Aileler de çocuklardaki hayal gücünü, yeteneği, problem çözme becerilerini keşfetmek ve geliştirmek için onları günümüzde teknolojinin vazgeçilmez ürünü olan Pinoo ile tanıştırmalılar. Çünkü Pinoo ile çocuklar hayallerindeki her ürünü proje olarak kolayca üretebilir ve kodlayabilirler.

Arduino’da bulunan tüm sensörleri içerisinde barındıran Pinoo robotik kodlama kitinin sahip olduğu birçok özellik bulunmaktadır. Jumper kablolar yerine tek bir kablo ile sensörleri projelerimize kolaylıkla entegre edebiliriz. Sunduğu bağlantı kolaylığı ve mBlock üzerinden geliştirilen eklentisi ile kodlanarak daha kolay bir şekilde eğitimin içerisine entegre edilebilmektedir. 

Okullar neden Pinoo'yu kullanmalı?

Pinoo’nun Farkları Nelerdir?

7 yaş ve üzeri çocukların rahatlıkla proje tasarlayıp kodlayabilmesini sağlar. Sensör çeşitliliği ile Arduino da bulunan tüm sensörleri içerir. Jumper kablolar yerine tek bir kablo seçeneği ile sensör bağlantılarını kolaylaştırır. mBlock desteği ve tüm mBlock sürümleri ile uyumlu bir eğitim materyalidir. Kutunun içerisindeki malzemeler ile kullanıcının birden fazla proje ve kendi araç kitini yapmasını sağlar. Pinoo teknik destek ekibi ile her soru ve sorununuzu her zaman paylaşabilirsiniz.