Moomin Language School

Ne Yapıyoruz?

Çocuklara İngilizceyi en iyi şekilde öğretmenin yanında çocukların mutlu, kendine güvenen ve yaratıcı dünya vatandaşı olarak yetişmesinin temeli atılır. Dünyanın birçok ülkesinde anaokulları tarafından sistem olarak kullanılan Moomin LS programıyla anaokulunuzda üst düzey İngilizce eğitimi verme olanağı size sunuluyor. Moomin Language School, Finlandiya’nın erken yaş eğitim metotlarıyla, İngilizce öğrenme atmosferi ve teknikleri ve de dijital dünyanın sunduğu imkanların birleştirilmesiyle oluşturulmuştur ve benzersiz bir sinerji meydana getirilmiştir. Bu sistemle, Okul Öncesi İngilizce olarak hem çocuklarımıza eğlenerek öğretiyor ve hem de geleceğe yönelik olarak onlara sağlam bir temel sunuyoruz.

 

Biz Kimiz?

Moomin Language School, öncü fikirler ve dijital dil öğretiminde 30 yıllık deneyime sahip bir Eğitim Teknolojisi firması olan Playvation Ltd’nin ürünüdür. 2015 yılında Finlandiya’nın en iyi online eğitim ödülü kazanmış olan Moomin Language School, 2018 yılında da uluslararası geçerliliği olan KOKOA sertifikasını almıştır. KOKOA sertifikası bilimsel temelli olup, yalnızca pedagojik olarak en yüksek standartları sağlayan ürünlere verilen ve tüm dünyada kabul gören çok üst düzey bir sertifikadır.

Çocuklar

Bu sistemde çocuklar kendilerine uygun tempoda dil öğrenebilirler. Günlük öğrenme süresi 5 – 15 dakika arasıdır ve bu şekilde kesinlikle çocuklara fazla yüklenmeden ve onları sıkmadan düzenli olarak dil eğitimi verilmektedir. Hatta çoğu çocuk bu uygulama için yardıma bile ihtiyaç duymaz; bir kez gösterdikten sonra kendi kendilerine çalışabilirler. Aileler ve öğretmenlerin sisteme giriş yaparak tableti ellerine vermeleri yeterlidir.

Öğretmenler

Dil eğitiminde sosyal etkileşimin önemini bildiğimizden sistemimizi buna göre tasarladık. Programımız, şarkılar, tekerlemeler, oyunlar ve birçok eğlenceli uygulamayı içeren işlemeye hazır dersler ve esnek müfredattan oluşmaktadır. Öğretmenlerimiz, isterlerse 5 dakikalık hızlı bir oyunu başlatarak öğrencilerin kendi kendilerine öğrenmelerini sağlayabilir; dilerlerse 30-45 dakikalık eğlenceli dil öğrenme aktivitelerini sınıfça birlikte yapabilirler.

Aileler

Çocuğunuz büyümesini ve gelişimini izlemek gibisi yok! Evet, Moomin Language School ile bu hiç olmadığı kadar kolay ve keyifli. Aileler akşamları, çocuğunun o gün içinde öğrendiği kelimeleri bizzat çocuğundan duyarak onların gelişimini gözlemleyebilirler; hatta kendi dil becerilerini bile test edebilirler. Ayrıca isterlerse, gün içinde diledikleri yerden sisteme bağlanarak çocuğunun gelişimini gerçek zamanlı olarak izleyebilirler.

Neler Sunuyoruz?

Özgün Öğretim Sistemi

Fin eğitim sisteminin İngilizce öğrenmeye odaklanan etkin dil öğretim ortamı ile dijital araçlar kullanılarak sıkmadan, düzenli aralıkla öğrenme hedeflenmiştir. Hem bireysel hem de grup çalışmasına uygundur. Haftanın her günü, yeni ve yüksek kaliteli dijital içerik sunan, anaokulları ve ilkokullar için İngilizce eğitim sistemidir. Çocukların bireysel gelişim analizini yapılır, değerlendirmeler aileler ve öğretmenlerin erişimine açılır.

Çocuk Gelişimine Katkı

3 ile 7 yaş aralığındaki çocuklar, özellikle yeni bilgilere açık olur ve yeni dilleri kolayca öğrenebilecekleri bir gelişim aşamasından geçer. Yabancı dil öğrenmek, çocukların beyinleri ve gelişimi için çok yararlıdır. Araştırmalar, bunun ömür boyu sürecek olumlu etkileri olduğunu göstermiştir. Yabancı dil öğrenme aktiviteleri, çocukların beyinlerini, konuşma, pratik yapma, bilgiyi hızlı işleme ve hafıza yönünden geliştirir.

Oyun ve Uygulama Ortamında Eğitim

Çocuklar, öncelikle sesler, interaktif görüntüler ve animasyonlar yardımıyla, kelimeleri ve basit ifadeleri öğrenir. Öğrenme seviyesi arttıkça içerik kademe kademe zorlaşır. Erken yaş öğretim sistemimizde, gramer her zaman ikinci plandadır; çocuklar dinleyerek, konuşarak ve dili sürekli kullanarak gramer kurallarının doğal olarak zihinlerine yerleşmesi sağlanır. Program oyunlaştırma üzerine kurulmuştur. Egzersizler, çocukları oyunlardaki başarma dürtüsü, eğlenme ve sonrasında ödüllendirme taktiğiyle içine çekmektedir. Çocuklar, hata yapsa bile iletişim kurmak için dili konuşmaya ve kullanmaya teşvik edilir.

Dijital Yöntemlerle Daha Etkin Öğrenme

Çocuklar, görme, işitme ve dokunma duygularını tümünü kullanarak öğrenir. Bu şekilde yeni bilgileri daha iyi anlayabilir ve kavrayabilirler ve öğrenilen bilgiler çok daha kalıcı şekilde zihinlerine yerleşir. Dijital dünyanın imkanlarını etkin bir şekilde kullanarak öğrenme aktivitelerini eğlenceli hale getiriyoruz. Uygulama, aynı zamanda, özellikle telaffuz uygulamalarına ve İngilizce pratik yaptırmaya yönelik egzersizler da içermektedir. Sistemimizin dijital özelliği, günlük olarak İngilizce öğrenmeyi eğlenceli, hızlı ve zahmetsiz hale getirmektedir. Çocukların, yoğun bir şekilde konuşulan İngilizceyle haşir neşir olmalarını sağlamaktadır.

Efektif Ders ve Uygulama Süreleri

Moomin Language School, her çocuğun bireysel yeteneğine uygun tempoda ve kendi kendine öğrenmeye uygun şekilde tasarlanmıştır. Bu sistemde yabancı dil, çocukları sıkmayacak şekilde, günde 5 – 15 dakikalık kısa ders süreleri içinde öğretilir. Sistemimizde, çocuklara gereğinden fazla bilgi yüklemesi yapmıyor ve onları uzun ders ve uygulama süreleriyle sıkmıyoruz; bunun yerine kısa ders sürelerinin ilgili çekici, etkin ve verimli olması üzerine odaklanıyoruz.

Oyunla Öğrenmenin Önemi

Finli erken yaş eğitimcileri, çocukların potansiyellerini tam olarak ortaya çıkarabilmelerini sağlayacak şekilde yetiştirilmiş ve bu alanda üst düzey eğitim almış çocuk gelişim uzmanlardır. Çocuklar oyun yoluyla rahat bir şekilde keşfedebilir ve deneyimleyebilir, baskı ya da başarısızlık korkusu olmadan öğrenme ve başarı sevincini yaşayabilirler. Moomin Language School ile eğitim ve oyun el ele gider.

TEKNOLOJİ VE ÇOCUKLAR: Ne Kadar ve Nasıl? (Moomin LS Webinar)