Hado

Hado nedir?

Artırılmış Gerçeklik (AR) Sporu

Hado’nun kurucusu ve CEO’su Hiroshi Fukuda, çizgi romanlarda, televizyonda, ve oyunlarda gördüğü gibi hadoken (aduket) atmanın hayalini kurdu. Bu tutku, HADO’nun 2014 yılında bir spor olarak gerçekleşmesine kadar içeride canlı kaldı. Günümüzde oyuncuların, enerji topları ve kalkanları gerçek dünya sahasında sihir gibi kullanmak için başa takılan ekranları ve kol bandı sensörlerini bağlamaları artık mümkün.

Milyonlarca Oyuncu

2014’teki başlangıcından bu yana, HADO, dili, kültürü ve hatta konumu aşan yeni bir topluluk geliştirmek için teknolojiden yararlanan bir spor olarak 26’dan fazla ülkede oynanmaktadır.

Dünya Çapında Turnuvalar

HADO tamamen rekabetle ilgilidir. Her yıl, İlkbahar, Yaz ve Zirve sezonları, Aralık ayında HADO Dünya Kupası’nda şampiyon olana kadar takımların neredeyse haftalık olarak dünya çapında mücadele etmesine izin veriyor.

HADO’NUN ÜÇ ÖZELLİĞİ

SON DERECE FİZİKSEL

 HADO, büyük ayak hareketi, şimşek hızında hız ve harika çeviklik gerektiren fiziksel bir oyundur. Oyuncular sadece rakipleriyle değil, aynı zamanda son zile kadar geçen 80 saniyelik bir sayaçla da mücadele ederler.

DENGELİ OYNANIŞ

HADO, bir oyuncunun doğal bir atlet veya doğuştan taktikçi olmasına bakılmaksızın, fiziksel beceri ve stratejiyi dengeler. Şampiyon unvanını kazanmak için herkesin hem bedenini hem de zihnini çalışması gerekir.

SONSUZ STRATEJİ

HADO bir saldırı ve savunma oyunudur. Oyuncular sahaya ayak basmadan önce yetenek setlerini belirlerler. Stratejinin derinliği, oyun hakkında daha geniş bilgi sahibi olan takımları spora çok daha derin bir şekilde sokabilir.