Brigham Young Üniversitesi Lisesi Diploması

Brigham Young Üniversitesi Lisesi Diploması ile Amerika’dan Lise Diploması Alarak Çift Diploma Veren Bir Lise olabilirsiniz.

Öğrencileriniz lisenizde eğitim alırken,  Amerikan Hükümeti ve UTAH Eyaletinin onayladığı Brigham Young Üniversitesi Lisesinden  alacağınız online fark dersleri ile öğrencilerinizin  Amerika Lise Diplomasına da sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Brigham Young Üniversitesi’nin uluslararası eğitim ortağı olan FlipGenius Akademi işbirliği ile öğrencilerinizin,  lise eğitimine  devam ederken Amerikan Lise Diploması da almasını sağlıyoruz.

FlipGenius Akademi,  kuruculuğunu dünyanın  en başarılı 100 eğitimcisi listesine girmiş Greg Green’in yaptığı bir uluslarası eğitim akademisidir. Flip Genius, Brigham Young Üniversitesinin ve Üniversitenin bünyesinde bulunan BYU Lisesi’nin eğitim programlarının ve diplomasının Amerika dışındaki ülkelere açılan tek resmi yetkili Eğitim Danışmanlık şirketidir.

LEGOnimbus olarak, FlipGenius ortaklığında LEGOnimbus olarak Amerikan Lise Diploması

fırsatını Türkiye’ye getirmenin müjdesini vermek isteriz.

Öğrencilerinize, Yeni Normal Eğitim Sistemlerinin Fırsatlarını sunmanın tam zamanı

Covid 19 ile dönüşen eğitim sistemleri tüm dünyaya hızlı bir şekilde global işbirlikleri getirdi.

Dünyanın herhangi bir yerinden ,zaman ve mekan kısıtlılığını kaldırarak eşsiz eğitim deneyimleri elde etmenin yolları hızla açılmaya başlandı.

Amerika ise, gerek lise gerek üniversite programlarını “online” olarak dünyaya sunan ülkelerin başını çekti.

Özellikle, Mart 2020 itibarıyla Amerikan Eyalet Standartları ile  Ulusal – Uluslararası Standartları taşıyan Liselerin “online” eğitimlerini onaylayarak Amerikan Lisesi diplomalarını dünyanın herhangi bir ülkesinden alabilmenin fırsatını paylaşmaya başladı. İşte tam da bu sırada LEGOnimbus olarak bu fırsatı Türkiye için paylaşmak üzere yola çıktık.

Amerika Lise Diplomasına Eşlik Edebilecek Bir Başka Fırsat Daha:  Üniversitelerden Kredili Ders Alma Hakkı:Platinyum Program

Amerikan Üniversitelerinin başvurularında öncelikli olarak tercih ettiği Lise diplomalarının yanında, Amerika’nın bir çok eyaleti bir Amerikan Lisesi’nde  öğrenim gören bir öğrencinin aynı zamanda bir çok üniversiteki dersleri de “kredili ders transkripti belgesi” eşliğinde  “online” olarak alabileceği bir sistemi onayladılar.

11.sınıftan itibaren 16 yaşını doldurmuş Amerikan Lisesi kayıtlı her öğrenci,6 dersi geçmemek koşuluyla Üniversiteden ders alabilir.

Üniversiteden alınan dersler Üniversitenin öğretim görevlileri tarafından ve “online”,gerçek üniversite sınıflarında, üniversitede kayıtlı öğrencilerle birlikte alınmaktadır.

PROGRAM ve MEZUNİYET KOŞULLARI – 1

Program 4 yıllıktır.

Program  8 dönem(sömestre) içinde tamamlanabilmektedir.

Öğrencinin mezun olması için toplamda 48 ders alması ve 24 Krediyi tamamlaması beklenmektedir.

Öğrencinin her dönem 6 ders alması beklenmektedir.( Genellikle her bir ders 0.5 krediye sahiptir.)

Her dönem alınacak zorunlu derslerin yanında, kredi tamamlamak için alınacak dersler 200 derslik katalogdan öğrenci ve öğrencinin ulusal kayıtlı olduğu okulun tercihleri doğrultusunda seçilebilir.

Tüm dersler Cognia tarafından akredite edilmiştir. https://www.cognia.org/services/accreditation-certification/

Programa kayıt olmak için İngilizce dil yeterlik belgesi gerekmez.

PROGRAM ve MEZUNİYET KOŞULLARI – 2

BYU Lisesi akredite ettiği Türkiye’deki Lise’ye müfredat – program ve ders içeriklerini online olarak iletecektir. Dersler Türkiyedeki okulun eğitim kadrosu tarafından işlenecektir. Lİse öğretim programının modelini kendisi belirleyebilir. ( Harmanlanmış – Hibrit – Uzaktan – Okulda Yüz yüze vb..)

Her dönem sonu BYU Lisesinin göndereceği online ölçme – değerlendirme araçları Türkiyedeki Lisenin öğretmenleri tarafından uygulanacak ve değerlendirme sonuçları BYU Lisesinin kabul ettiği formlar aracılığıyla Amerika’ya gönderilecektir.

Liseler, Online Diploma Programına Nasıl Kayıt Olabilirler?

BYU LİSE DİPLOMA PROGRAMI  talebi için ülke yetkilisi LEGOnimbus ile temasa geçilir.

LEGOnimbus,  BYU Lisesinin Akreditasyon için gerekli kıldığı belgelerin temini konusunda aday okula danışmanlık yapar.

LEGOnimbus gerekli evrak ve belgeleri Amerikalı iş ortağı FlipGenius aracılığıyla BYU’ya iletir ve akreditasyon için onay beklenir.

Akreditasyon onayı alındıktan sonra programa katılacak tüm öğrencilerin  “Amerikan Eyalet Öğrenci Kayıt Programına” girişi (kaydı) yapılır.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Brigham Young Üniversitesi’nin kısaltılmışıdır.

Üniversite, Amerika’nın en köklü 100 Üniversitesi sıralamasına girmiş bir okuldur.

Brigham Young Üniversitesi, 1875 yılında Provo, Utah eyaletinde Lise olarak kurulmuş, 1904 yılında ise hem üniversite hem de Lise olarak eğitim vermeye başlamıştır.

Lise’sine Uluslarası Öğrenci de kabul etmeye başlamış olan BYU, uluslararası öğrenciler için lise eğitim programını ve diplomasını online olarak hazırlamış ve eyalet onayını da alarak eğitimini akredite edilmiş ortak okulları ile dünyaya sunmaya başlamıştır. Şu anda dünya üzerinde 70bin uluslarası öğrenci kaydına sahiptir.

Amerikan eğitim sisteminin temel yapı taşları ile eğitim kültürüne dair kazanım ve edinimlerini 15 yaş itibarıyla deneyimleyen öğrenciler için lise eğitimi, üniversite ( College) eğitimi için sağlam bir altyapı ve hazır bulunuşluk sağlar. ( Pathway to College)

Amerikan Lise diploması, gerek Amerika’da gerekse Avrupa’daki üniversitelere başvuruda geçerli olmasının yanı sıra başvuru yapılan üniversitelerin  öğrenciyi kabul/ onay  durumunu artırır.

Amerikan lisesinden alınan bazı dersler Amerikan üniversitesinde öğrenim görme onayı alındıktan sonra üniversiteler tarafından kabul edilerek öğrenciye o derslerden muaf olma hakkı sağlar.

Müfredatın en az 80% ini uygulama zorunluluğu vardır. 20%  esneklik inisiyatifi ile müfredat, ülkenin lokal ve ulusal değerleri kapsamında değiştirilebilir.

Öğrencinin gittiği şehirde bulunan başka bir ortak okul(akredite) var ise öğrenci kaldığı yerden programa devam edebilir.

Ancak, bulunduğu yerde programı uygulayan bir lise yok ise eski kayıtlı olduğu lise ile anlaşarak programı eski lisesi aracılığıyla uzaktan eğitim ile tamamlayabilir.

EVET. Her dönem başı ve sonunda ortak okul( Türkiye’deki akredite okul)  öğretmenleri BYU’dan eğitim alacaklardır. Süreçte ise, tüm yardım taleplerini almak ve rehberlik etmek için açık bir destek sistemi hazırlanmıştır.

BYU yönetim kadrosu ortak okulun öğrenci ve velileri ile de paylaşım toplantıları gerçekleştirecektir.

Operasyonel süreçler dahil tüm süreçlerde  ilk bağlantı LEGOnimbus olacaktır. LEGOnimbus, ortak okulların programa dair tüm süreçlerini takip edip ilk onayı veren, yönlendirme ve destek sağlayan ilk yetkili kuruluştur.

FlipGenius, BYU’nun Lise programlarını Amerika dışındaki ülkelere göndermek üzere aracı kıldığı yetkili ve tek Eğitim danışmanlık akademisidir.

School Evaluation Application for BYU High School Diploma Program ( BYU Akredite Okul Değerlendirmesi Başvuru Formu)

LEGOnimbus, BYU Lise Diploması için üniversitenin ve BYU Lisesinin TEK yetkili kıldığı Flip Genius  Akademi ile çalışmaktadır.

Flip Genius: Biz Kimiz?

Who are we in Flip Genius?

Flip Geniu,s yenilikçi ve gelişimci eğitimcilerden oluşmuş dünya üzerindeki okullara çözümler sunan bir gruptur. Uzmanlarımız, okul programları geliştirme, kaynak sağlayıcılığı ve teknolojik yenilikler sunmaktadır. Global ortaklıklarla tüm dünya üzerinde sınırlar göz ardı edilerek çalışırız. Siz hayal edin, biz gerçekleştirelim.Takımımız, okullara en iyi hizmeti sunmak üzere okul uygulayıcıları,araştırmacılar,öğrenme tasarımcılar ve teknoloji uzmanlarından oluşmaktadır.

Flip Genius is a group of progressive and innovative educators who help schools around the world. Our experts assist schools in school programming development, resource acquisition, and technology innovations. We have partnerships around the world that enable us to provide exceptional services to schools. You can dream it, and we can do it. Our team consists of school practitioners, researchers, learning designers, and technology specialists to serve and bring the best to our schools.  

BYU ve Flip Genius Ortaklığı

BYU powered by Flip Genius Partnership

Flip Genius olarak Brigham Young Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık sonrası dünya çapında Amerikan Lise Diploması hayali olan tüm öğrencilere güçlü bir bağlılıkla yardımcı olabilmek üzere yaşadığımız heyecanımızı paylaşmak isteriz.

 

Güçlü ve geniş bir müfredat ile ayrıcalıklı Amerikan Lise Diplomasını okullara sunarak Flip Genius’un okullar ve öğrenciler için en iyi program fırsatlarını sunmak ile ilgili misyonumuzu da gerçekleştiriyoruz.

Sonrasında, aşağıda size sunduğumuz değerlendirme formunu panelimize dahil edip sizlere değerlendirme sonucu bildirecek ve resmi kabul işlemleriniz sonrası  öğrencileriniz için eşsiz olabilecek programınızla sizi tanıştırıyor olacağız.

Powered by

We are incredibly excited to have a great partnership with Brigham Young University. Brigham Young and Flip Genius feel strongly about our commitment to helping students worldwide accomplish their dreams of getting a US high school diploma. 

 

By offering a great curriculum and a distinguished US diploma to international schools and their students, Flip Genius can further their own mission of offering students and schools great programming opportunities.

 

Next, we will have our Internal Term Review Panel review your school partnership application form; see below. Upon examining it, you will receive an official notification. Once accepted, we will provide your next steps to having a fantastic opportunity for your students.

 

Ortaklık Başvurunuzu Doldurmak

Filling Out Your Partner Application

Başvuru formunu doldurmanızın amacı, Brigham Young Üniversitesinin, sizleri – okulunuzu tanımak ve neler yaptığınızı görebilmek  ihtiyacının olmasıdır.

The purpose of this partnership application is to help Brigham Young and Flip Genius have a clear understanding of who you are and what you do.  

Şimdi formu doldurmaya başlayabilirsiniz.

Start your application now.